Z KRNOVA PŘES POLSKO DO OPAVY, DÁLE PŘES KRAVAŘE DO HLUČÍNA NA "ŠTERKOVNU" A ZPĚT

Stříbrné jezero OpavaTRASA: Krnov(penzion ESO)-Úvalno-Branice(PL)-Wiechovice-Opava (sever, Kateřinky)-Malé Hoštice-Velké Hoštice-Kravaře-Dolní Benešov-Kozmice-Hoštice(okraj)-"Štěrkovna" a zpět

VZDÁLENOST: 104,81 km

PRŮMĚRNÁ RYCHLOST: 26,5 Km/h (v Opavě 26,9 km/h, před Hlučínem 28,20 km/h, na štěrkovně 28 km/h, zpátky v Opavě 26,9 km/h)

ČAS: 3:57:32 (vyjel jsem v 8.07 a vrátil v 12.38)

POČASÍ: 27°C (vyjel jsem v 8.00 to bylo 20°C)

SPOTŘEBA: 2l (čaj, voda se štávou)

FOTOGALERIE Z VYJÍŽĎKY

Kozmice kostelProtože jsem nikoho neulovil k dnešní vyjížďce, vyjíždím svým tempem sám směr Úvalno. Zde se dostávám přes hran.přechod do polských Branic. Podlemapy se v Branicích stáčí Slezská magistrála doprava na Boboluszki, ale důrazně to nedoporučuji. Cesta vede po polní cestě s vyjetýmim kolejemi. Já pokračuji rovně až ke křižovatce s dopravní tabulí. Zde odbočuji vpravo a pokračuji rovně až k hran.př. Wiechovice-Opava (polskem vede trasa 16 km) a nestačím se divit mému průměru. Vane boční vítr s menší podporou do zad.

Z hran.př. v Opavě jedu dál po cyklotrase č.55. projíždím kolem tenisového areálu po Jaselské ul. až se dostanu na větší silnici. Zde opouštím cyklotrasu a zatáčim, doleva na ul. U Dráhy, později Rolnickou a Vrchní. Od odbočení jedu stále rovně po hlavní silnici, projíždím kolem Stříbrného jezera až přijedu na křižovatku se semafory. Zde se dávám vlevo a o chvíli projíždím kolem OBI a Kauflandu ven z města.

Provoz je od Opavy trochu větší (hlavně do Kravař), ale jiná cesta tady není a tak pokračuji přes Malé a Velké Hoštice (kde je cykloservis u cesty) do Kravař (také cykloservis u cesty). Od té chvíle co jsem vyjel z Opavy silnice mírně klesá a s menší podporou v zádech, neklesá moje rychlost pod 30 km/h. Po Kravařích projíždím Dolním Benešovem a za chvíli jsem na kraji Hlučína. Podjíždím železniční most a zatáčím vpravo. Nikde žádná informační cedule a tak doufám, žejedu správně.

hlučínská štěrkovnaPo několika metrech se dostávám na rozcestí, kde už cedule nechybí a já už jedu kolem oplocení kempu a jezera. U vchodu poprosím paní u vstupu do areálu na 10 minut a jdu si udělat pár fotek. Zatím jsem se nějak nehonil, i v kopcích jsem raději podřadil, prostě pořádstejné tempo. Cítím se výborně a tak hned pokračuji zpátkydomů.

Zpátky vede sice cesta trochu do kopce, i proti protivětru, ale dneska mi to nějak šlape a tak průměrná rychlost je pořád na mě vysoká. Cesta do Opavy mi rychle ubýhá, a já opět stejnou cestou projíždím Opavou. Na první světelné křížovatce doprava směrem k tenisovému areálu a kousek za Stříbrným jezerem doprava na Jaselskou ul.. na konci Opavy předjíždím staršího cyklistu, s kterým hodím krátkou řeč, kdy mi řekne, že jsem měl jet přes Opavu zkratkou přes "Sadrák". A protože nechci jet po frekventované silnici Opava-Krnov, zatáčím směr hran.př.

Za přechodem vjíždím do polských Wiechovic, kde pociťuji první znaky únavy a k tomu ještě vítr zesiluje (nezatáčejte vlevo podle ukazatele směr Dzierkowice). Prům.rychlost v té době číní 26,9 km/h. Nechci si pokazit průměr, tak snad poprvé musím zabrat. tepová frekvence stoupne na 155 tepů za minutu, což je 75% mé max.TF. Po asi zhruba 13km na křižovatce Hlučínská štěrkovnazatáčím vlevo směr Branice a přímo proti silnému větru. Proti západnímu větru se trápím. V Branicích
se dotávám zpět na české území do Úvalna, kde zatočím vpravo na silnici Opava-Krnov, po které dojíždím až domů.

S dnešní vyjížďkou jsem maximálně spokojený i průměr 26,5 km/h je neočekávaný

Map+výšk.profil (mimo úsek Úvalno-Opava-Wiechovice)

FOTKY Z DALŠÍCH VYJÍŽĎEK