Z KRNOVA PO OSOBLAŽSKU A ZPÁTKY DO KRNOVA NA HRAN.PŘ.A NA ROZHLEDNU |
TRASA:
Krnov(penzion
ESO)-Krásné loučky-Linhartovy-Město Albrechtice-Třemešná-Jindřichov-Hlinka-Osoblaha-(Osoblaha-Pomorzowiczki hran.př)-Dívčí Hrad-Liptaň-Třemešná-M.Albrechtice-Linhartovy-Krásné Loučky-Krnov (hran.př, rozhledna na vrchu Cvilín, -penzion ESO) VZDÁLENOST: 93,5 km PRŮMĚRNÁ RYCHLOST: 24 Km/h ČAS: 3:58 POČASÍ: ve stínu 27°C ve stínu, naštěstí občas mraky zakryli slunce. Foukal nepříjemný vítr (na zpátek protivítr) VIDĚNO: zámek v Linhartovech, nádraží úzkorozchodné trati Třemešná-Osoblaha s dieslovou lokomotivou Faubr(v sobotu jezdí parní lokomotiva Resita), osoblažská krajina, a další zámky.... V osoblaze a Krnově hraniční přechody, v Krnově ještě navíc výjezd na vrch Cvilín s rozhlednou a kostelem. Vyjíždím jako obvykle od penzionu Eso v Krnově, ale oproti předcházejícím dvou cestám mám sebou již doprovod. Obvykle jezdíme do Linhartov po polském území, ale tentokrát se musíme držet na území českém. Naše cesta teda vede z Krnova po hlavní silnici, přes Krásné Loučky a na boční cestu se dostáváme sjezdem do obce Linhartovy, odkud pokračujeme směr Město Albrechtice. Dále si to frčíme opět po hlavní silnici do Třemešné, kde se stavíme na vlakovém nádraží úzkorozchodné trasy Třemešná - Osoblaha. Jedeme v neděli, takže můžeme spatřit na nádraží dieslovou lokomotivu Faur. Jinak v sobotu Na první křižovatce mezi obcemi Vysoká a Osoblaha zatáčíme vlevo do obce Hlinka, odkud se dostáváme do Osoblahy. Zde navštívíme poněkud osamocený hraniční přechod Osoblaha-Pomorzowiczki a pokračujeme směr Dívčí Hrad. Do teď jsme jeli prakticky po větru a převážně z kopce, nyní nám začíná boj proti nepříjemnému větru a aby toho nebylo málo, jedeme převážně do kopce. O chvíli se dostáváme, tentokrát z druhé strany, na dříve zmiňovanou křižovatku mezi obcemi Vysoká a Osoblaha, kde zatáčíme na Divčí Hrad. Zde bohužel nenalézáme žádné místo pro občerstvení a tak pokračujeme přes Liptaň do Třemešné, kde navštěvujeme restauraci U Kaštanu. Po Kofole za 25 kč vyjíždíme poslední delší kopec v Třemešné a přes Město Albrechtice se dostáváme opět do obce S Jirkou pak vyrážíme na nejsevernější bod města Krnova, hran.př. Krnov-Piterowice. Z něj míříme zase na jižní část a také nejvyšší bod města vrch Cvilín. Po asi 2 km stoupání navštěvujeme na Cvilíně rozhlednu a kolem kostela si to zase míříme dolů zpátky do penzionu Eso. Kluci už mají v sobě čtvrtého Birella, tak se aspoň přopojíme s jední pivem. Do srazu s Milanem už zbývá půlhodina tak s Jirkou vyrážíme na náměstí. Po chvíli se ozývá Milan, že přijede o půl hodiny později. Nakonec je na náměstí dříve a tak na mě musí počkat. Posedíme, vyfotíme se, povykládáme si a Milan asi v pět hodin míří domů do Havířova. - Fotogalerie z cesty - Mapa
pohybu Nakolíka po České republice |