3. závod seriálu Oderský pohár, 6.závod Českého poháru Masters

Místo konání: KRNOV – CVILÍN start a cíl u restaurace KOLIBA
Datum konání: neděle 11. října 2009
Pořadatel: „Cyklistika pro všechny Krnov“ o.s.

V neděli 11.10. se jel již 7. ročník Krnovského cyklokrosu, který uspořádalo obč. sdružení „Cyklistika pro všechny Krnov.
Na start okruhu kolem restaurace Koliba se postavilo celkem 83 startujících ve všech věkových kategoriích.
Pořadatelé a počasí připravilo účastníkům těžkou trať s bahnitými úseky, náročnými výjezdy a sjezdy. Závod byl zařazen do seriálu závodů Oderský pohár a českého poháru masters.
I přes menší účast závodníků kategorie elite byl ke shlédnutí zajímavý závod a byli jsme zvědavi na výkon juniora Matěje Lasáka, který si úspěšně vedl na 1. závodě světového Poháru kde obsadil 3. místo.
V nejmladší kategorii žáků,žaček a kadetek byl nejlepší Matouš Hynek z Dekhome Canondale před Jiřím Prejdou z Ostravy. Romana Lantová z CPV Krnov obsadila 7. místo.
V druhé společné kategorii zvítězil Zbyněk Ocásek st. Goofy OCIZ Krnov před Jiřím Sedláčkem z SK Jiří team Ostrava. Nejlepší z kadetů byl Jakub Vývoda ze Sigmy Hranice a nejlepší ženou pak Dorota Warczyk z LKK Start Tomaszow Maz.
V hlavní společné kategorii si vedl výborně Matěj Lasák z SK VEHA teamu a o celkové vítězství jej připravili dva defekty.
Zvítězil Jiří Chyba z RUBENY Specialized, před Matějem Lasákem a Ivo Plevákem z MaxCursor Ostrava. Vítězem kategorie nad 40 let se stal Ivo Kovařík z SK Jiří teamu Ostrava.