Dostupnost podle Monitoring-serveru.cz

CPV KRNOV BILANCUJE

Občanské sdružení Cyklistika pro všechny (CPV) Krnov má za sebou další úspěšnou cyklistickou sezónu. V letošním roce připravilo celou řadu akcí nejen pro své členy, ale i další příznivce cyklistiky.

cyklistikakrnovrajče.net
Pro organizované cyklisty uspořádalo CPV Krnov dva závody. V květnu to byl silniční závod "O cenu Krnova", který se letos jel pod patronací Moravskoslezského kraje. Tento závod se jel v rámci seriálů "Slezský pohár amatérských cyklistů", "Jesenický Šnek" a také Moravskoslezského poháru mládeže a dospělých.
Díky účasti závodníku z těchto soutěží a pěknému počasí se na startu sešlo 230 cyklistů z Česka a Polska. Také kolem trati se sešla spousta fanoušků. V říjnu pak Krnovský cyklokros. který byl součástí Oderského poháru a Českého poháru Masters.

Pro amatérské nebo hobby jezdce pak to byli tradiční cykloturistické akce jako např. Třikrálová vyjížďka, cyklojízda Krnov - Praděd. K nim se v roce 2011 přidaly i vyjížďky na horských kolech.
Neděle pak již tradičně patřili Cedule Cupu, což jsou vyjížďky, které se promění na posledních dvaceti kilometrech na závod, při kterém vítězí ten, který jako první projede kolem značky Krnov. Zazávodit si tak mohou i opravdoví amatéři.

Členové sdružení se dále zúčastňovali závodů a to jak na silničních závodech, tak i MTB.

Antonín Lant startoval prvním rokem mezi juniory v Českém poháru a nevedl si vůbec špatně.
Celkově obsadil 26. místo z 136 startujících. Na mistrovství ČR mládeže ve své silné disciplíně časovce mu dokonce chybělo jen pár sekund do elitní desítky. Nakonec z toho bylo 18 místo, v závodě jednotlivců pak 41. místo. Na Mistrovství Moravskoslezského kraje dokonce dokázal ve své kategorii v závodě jednotlivců vyhrát. Vedle silnice si také zkusil několik závodů Českého poháru na dráze.

Romana Lantová startující v žákyních letos bohužel kvůli zdravotním potížím startovala jen na některých závodech Českého poháru, ale když už startovala pohybovala se kolem medailových pozic. Celkově pak obsadila 6. místo.

Mirek Švihel se věnoval MTB maratónů. Na Rychleby MTB Challenge obsadil 14.místo ve své kategorii, v Beskidy MTB Trophy 31.místo v kat., Author Šela marathon 59.místo v kat., ŠKODA Bike maraton 56.místo celkově, Silesia Merida bike maraton 20.místo v kat..

Jarka Dohnalová skončila v silničním seriálu Jesenický šnek na 4. místě, přičemž medailové umístění ji uteklo až posledním závodem. Na Author Nova cupu pak skončila mezi ženami na vynikajícím celkovém 11. místě.

Tomáš Návrátil na Author Nova cupu obsadil 14. místo v juniorech a dokázal vyhrát i jeden ze závodů MTB Jesenického šneka.

Dále pak na závodech ještě startovali Blahoš Dohnal, Josef Chalupa, Staňa Tihlařík, Zdeněk Koudelka a Romana Lantová st..
Závodění si vyzkoušeli i ti nejmladší členové CPV Krnov, kteří pod vedením Romany Lantové startovali na Krnovském cyklokrosu a Hrouzovce.

Cyklistika pro všechny Krnov by chtěla poděkovat svým členům, sponzorům, MěÚ Krnov, kteří pomohly při pořádání a zabezpečování akcí.