KALENDÁŘ

  POČÍTADLA
TOPlist
Dostupnost podle Monitoring-serveru.cz

J.KULHAVÝ TRÉNUJE NA CYKLOTRASÁCH RADEGAST BIRELL

Nejúspěšnější český závodník v kategorii horských kol Jaroslav Kulhavý oblékl modrý trikot z limitované edice Birell a začal se na severomoravských cyklotrasách Radegast Birell připravovat na vrchol sezony. Navázal tak na cyklistické špičky Padrnose, Purmenského a Kořínka, kteří zde v minulých letech rovněž prověřili své síly.

Jaroslav Kulhavý ze stáje Rubena Specialized Team, jejímž partnerem je značka Birell, zajel i známý devítikilometrový úsek od pivovaru Nošovice na Malou Prašivou. Ta leží ve výšce 706 metrů nad mořem a je součástí cyklotrasy Beskydy Radegast CykloTrack. Čas, který Jaroslav Kulhavý zajel, bude předmětem vědomostní otázky v soutěži „Jedeme na Birell“ o špičkové horské kolo (od 22. 6. 2009 do 30. 9. 2009).

„Mám radost, že součástí mé přípravy na vrchol letošní sezóny je právě jedna z cyklotras Radegast Birell. Na Malou Prašivou pojedu co nejrychleji, protože se už těším na vychlazenou třetinku nealkopiva Birell,“ shrnul své pocity před startem Jaroslav Kulhavý.

Značka Birell podporuje rekreační i profesionální cyklistiku již několik let. Spolupráce se špičkovými cyklisty vyústila v partnerství se stájí Rubena Specialized Cycling Team, jejímž tahounem je právě Jaroslav Kulhavý. Cílem týmu pro letošní rok je kvalitní reprezentace České republiky na závodech Mistrovství světa, Mistrovství Evropy a dále pak v Evropském a Světovém poháru. Tým se zaměří i na vysokou výkonnost v závodech Českého poháru.

Jaroslav Kulhavý (nar. 1985) závodí na horském kole v kategorii Elite. V sezoně 2008 se stal mistrem České republiky, kterou reprezentoval i na olympiádě v Pekingu. Na Mistrovství světa byl jedenáctý
a ve Světovém poháru dokonce pátý, což stačilo na statut historicky nejlepšího reprezentanta ČR v kategorii horských kol.

Rubena Specialized Cycling Team byl založen v roce 2005 s jediným cílem – vychovat v ČR závodníka kategorie Elite, který by se stabilně umisťoval na úrovni světové špičky. Cyklistický tým představuje zcela unikátní program rozvoje výkonnostního sportu tím, že sdružuje ve svých řadách
i handicapované cyklisty. O úspěšnosti a výjimečnosti týmu hovoří úspěch Kulhavého
a Kvasničky na olympijských, resp. paralympijských hrách v Pekingu.

Cyklotrasy Radegast
Všechny trasy jsou značeny žlutými cykloturistickými značkami (celkem 1 017) a jsou vybaveny venkovními mapami (celkem 40), přičemž u některých je i přístřešek, kde si cykloturisté mohou odpočinout. Ve vybraných restauračních zařízeních jsou zdarma k dispozici i cykloturistické mapky a pohlednice.
První trasa – „Beskydy Radegast CykloTrack“ (funguje od roku 2002) – začíná
u pivovaru v Nošovicích, prochází malebným prostředím Chráněné krajinné oblasti Beskydy, Těšínskou pahorkatinou a rekreačními oblastmi Žermanice a Těrlicko. Ve čtyřiceti hospůdkách na 53 kilometrech této trasy najde místo k odpočinku a osvěžení každý.
Druhá trasa – „Slezsko Radegast CykloTrack“ (funguje od roku 2003) – měří 88 kilometrů a narazíte na ní na 38 restaurací, hospůdek a hotelů. Okruh vede nejzajímavějšími místy této části severomoravského regionu – své návštěvníky provede mírně zvlněným terénem Moravské brány a Ostravské pánve, Chráněnou krajinnou oblastí Poodří a přírodním parkem Oderské vrchy.
Třetí trasa – „Trojmezí Radegast CykloTrack“ (funguje od roku 2004) – má název, který prozrazuje zajímavou skutečnost, že vede až na Trojmezí, nejvýchodnější místo České republiky, v němž se stýkají hranice tří států – Česka, Polska a Slovenska. Nabízí úchvatné výhledy na hřebeny nádherných českých pohoří, Moravskoslezských
a Slezských Beskyd. Trasa měří 75 km a kromě tří sousedících států spojuje i 63 restaurací, hospůdek a hotelů.
Čtvrtá, nejnovější trasa – „Opava Radegast CykloTrack“ (funguje od roku 2005) – spojuje řeky Moravici a Opavu a vede cyklisty krásnou krajinou plnou romantických zámků, přírodním parkem Moravice, ale i linií vojenských opevnění. Měří 90 km a najdete na ní 57 hospod a hospůdek. I když je nejdelší, lze ji, stejně jako ostatní trasy, krátit díky propojení s ostatními cyklotrasami v regionu.