KALENDÁŘ

  POČÍTADLA
TOPlist
Dostupnost podle Monitoring-serveru.cz

CYKLISTIKA PRO VŠECHNY V ROCE 2009

Po loňské besedě na téma Možnosti cykloturistiky v Krnovském regionu v krnovské knihovně a výstavě Historie cyklistiky v česko-polském příhraničí ve Flemmichově vile (foto) občanské sdružení Cyklistika pro všechny se podílelo velkou mírou na cyklistickém průvodci a p. O.Rychta byl odměněn oceněním za celoživotní přínos pro rozvoj mládežnického sportu.

PRŮVODCE CYKLOTURISTY ČESKO-POLSKÝM PŘÍHRANIČÍM

Brožurku, která se stane nepostradatelným průvodcem každého cyklisty v česko-polském pohraničí, vydalo společně Městské informační a kulturní středisko Krnov ve spolupráci s Prudnickým kulturním střediskem a občanským sdružením Cyklistika pro všechny.

Cyklistický průvodce obsahuje mapu s vyznačenými cyklotrasami v česko-polském příhraničí a brožuru, v níž jsou tyto cesty podrobně popsány. Průvodce obsahuje také typy na výlety, seznam cykloservisů a půjčoven kol v regionu i možnosti ubytování a stravování.

Průvodce cyklisty česko-polským příhraničím byl slavnostně pokřtěn za účasti českých i polských příznivců cyklistiky. Ve Flemmichově vile se sešli členové občanského sdružení Cyklistika pro všechny a prudnického cykloturistického klubu při PTTK Prudnik, aby publikaci popřáli vše nejlepší.

„Trasy jsou různě náročné a různých délek. Mapu jsme se snažili udělat takovou, aby si do ní každý mohl poznačit další trasy i své poznámky. Přál bych si, aby průvodce posloužil návštěvníkům česko-polského příhraničí a přispěl k propagaci našeho regionu a také pomohl místním cykloturistům, kteří jezdí na kolo do jižních Čech nebo Rakouska, objevit také Osoblažsko, Prudnicko a Opavské hory. Věřím, že zvýšený zájem o cykloturistiku v našem regionu pak povede ke zkvalitnění potřebné infrastruktury,“ uvedl Otmar Rychta z Cyklistiky pro všechny.

Průvodce, který vyšel v rámci projektu Vzkříšení zakleté krásky spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, je k dostání zdarma v Informačním centru na Hlavním náměstí v Krnově.

Fotogalerie z křestu zde...

Zdroj: Dita Círová (Mú Krnov)

OCENĚNÍ ZA CELOŽIVOTNÍ PŘÍNOS PRO ROZVOJ MLÁDEŽNICKÉHO SPORTU

Ocenění obdržel p. Otmar Rychta. Dlouholetý cyklista vychoval v průběhu své trenérské kariéry několik výrazných osobností včetně Zbyňka Ocáska. V posledních letech stojí v čele sdružení Cyklistika pro všechny Krnov.
V minulém roce přivedl Antonína Lanta k titulu přeborníka Moravskoslezského kraje v časovce v kategorii starších žáků.

Foto

Krnovské sdružení Cyklistika pro všechny je aktivní i po sportovní stránce. Každoročně organizuje silniční závody Jesenické šneku a Slezského poháru a Oderského poháru v cyklokrosu.
Pro neorganizované cyklisty vyjížďku Krnov-Praděd, vyjížďku na Dlouhé Stráně, Cykloturistickou vyjížďku do polských Glubczyc a mnohé jiné.